Teren spółki Hipodrom Sopot usytuowany jest na powierzchni 38 ha 9685 m2, pomiędzy ulicami Polną, Łokietka i Drogą Zieloną. Czwarty bok prostokąta stanowi linia torów kolejowych osi Gdańsk-Gdynia.
Dzięki zakończonej w grudniu 2013 roku inwestycji pn. "Rewitalizacja historycznego zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową" nasz obiekt stał się jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce i w Europie. W ramach inwestycji powstały m.in.:
- kompleks Hali Pomarańczowej (kubatura 70 091 m3) – na parterze: pełnowymiarowa płyta konkursowa
z podłożem najwyższej klasy, systemem nawadniania podłoża oraz w pełni multimedialnym wyposażeniem, widownia na blisko 400 miejsc siedzących, zaplecze biurowe, sala konferencyjna, powierzchnie na wynajem, zaś na piętrze: restauracja oraz przestronny hol z widokiem na tor wyścigowy z jednej strony a na płytę konkursową z drugiej, pokoje noclegowe na 25 osób, pomieszczenia dla sędziów, dla klubu jeździeckiego.
- Stajnie sportowe dla 112 koni wraz z halą ujeżdżalni (25m x 48m) z podłożem najwyższej klasy, bezpośrednio połączoną z dużą halą , służącą jako hala rozgrzewkowa podczas zawodów; myjki dla koni, stodoła i zaplecze socjalne (kubatura 36 439 m3).
- Stajnie rekreacyjne z boksami dla 74 koni (kubatura 24 722 m3), z siodlarniami, myjkami, węzłami sanitarnymi, rekreacyjną halą ujeżdżalni (17m x 48m) z podłożem najwyższej klasy.
Stajnie są zaprojektowane zostały jako kameralne sekcje po 5-8,10 koni. Poddasze stajni wykorzystywane do przechowywania siana i słomy w formie balotów ze zsypami zrzutowymi bezpośrednio do każdej stajni
- Centrum Hipoterapii z własnymi boksami dla koni, ogrzewaną halą ! (13m x 18m) połączoną bezpośrednio z halą rekreacyjną, salą gimnastyczną do ćwiczeń, szatniami i węzłami sanitarnymi, zapleczem jeździeckim oraz zapleczem dla trenerów
- Całkowicie zrewitalizowana Zabytkowa Trybuna Sędziowska z piękną salą cateringową na parterze oraz przeszkloną, elegancką, stopniowaną widownią na piętrze.
- Nowoczesny budynek dżokejki z szatniami damską i męską wraz z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem dla sędziów u wagi, gdzie dokonywane są pomiary dżokejów zaraz po wyścigu. Tuż obok znajdują się wyremontowane boksy letnie do siodłania koni wyścigowych przed i po wyścigu
- Budynki magazynowe i warsztatowe
- Rekreacyjne ścieżki piesze dla lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu mieszkańców Trójmiasta
- Odnowiono Stróżówkę przy wjeździe od ulicy Polnej
- Wykonano nowy wjazd na Hipodrom od ulicy Łokietka, gdzie znajduje się teraz nowy budynek stróżówki z centrum monitoringu wizyjnego
- Wykonano korektę toru wyścigowego
Najstarszą część obiektu stanowi kompleks toru wyścigowego wraz z zapleczem usytuowany od strony ulicy Polnej. Kompleks ten został zaprojektowany i wybudowany z przeznaczeniem do rozgrywania wyścigów konnych z udziałem publiczności i prowadzeniem zakładów totalizatora.
W skład toru wyścigowego o powierzchni ok. 31 hektarów wchodzą:
- Bieżnia zewnętrzna do rozgrywania wyścigów płaskich, pokryta darnią, o obwodzie 1850 m i szerokości 12-18 m. Przy obecnym usytuowaniu trybun, gonitwy rozgrywane są "na prawą rękę".
- Bieżnia wewnętrzna do rozgrywania wyścigów przeszkodowych, pokryta darnią, zawierająca 24 przeszkody steeplowe o zróżnicowanym profilu. Konfiguracja bieżni i przeszkód umożliwia rozgrywanie wyścigów przeszkodowych na różnych trasach i dystansach.
- Bieżnia robocza usytuowana pomiędzy bieżnią zewnętrzną i torem przeszkodowym. Tor ten o powierzchni piaszczystej ma 1600 m obwodu i ok. 4 m szerokości.
W obrębie toru przeszkodowego, przed frontem trybuny głównej, znajduje się plac konkursowy o wymiarach 50 x 80 m, z profesjonalnym podłożem z piasku kwarcowego. Wokół placu ustawione są trybuny dla publiczności. Istnieje możliwość dostawienia jeszcze większej ilości trybun, łącznie na ok. 5000 miejsc. Obok głównego placu konkursowego znajdują się dwa mniejsze place z przeznaczeniem na rozprężalnie (także z profesjonalnym podłożem z piasku kwarcowego). Place te umożliwiają codzienny trening koni. Stwarza to doskonałe warunki do organizowania zawodów jeździeckich o najwyższej randze międzynarodowej oraz różnego rodzaju imprez z udziałem publiczności.
W obrębie placów treningowych i częściowo na torze steeplowym wybudowana została trasa crossu zawierająca 20 przeszkód stałych o zróżnicowanym stopniu trudności i urozmaiconych profilach. Trasa crossu jest wykorzystywana podczas rozgrywanych tutaj zawodów WKKW.
W skład zaplecza toru wyścigowego wchodzą:
- Zabytkowa Trybuna Sędziowska wybudowana w 1926 roku, całkowicie zrewitalizowana w ramach inwestycji Rewitalizacji Hipodromu w 2013 roku. Jest to budynek o konstrukcji drewnianej. Główna część trybuny to widownia na piętrze, której część jest przeszklona i traktowana jako loża honorowa. Parter trybuny zajmuje sala cateringowa z zapleczem. Na dachu trybuny znajdują się dwie wieżyczki obserwacyjne przeznaczone dla komisji sędziowskiej i komisji technicznej.
- Trybuna II to obiekt o konstrukcji drewnianej wybudowany w 1885 roku. Tybuna ta została gruntownie wyremontowana w 2000r. W dolnej części znajdują się pomieszczenia biurowe oraz powierzchnie przeznaczone na restaurację.
- Budynek totalizatora wybudowany w 1926 roku o powierzchni użytkowej 332 m kw. Budynek posiada 12 kas, obszerny hol wewnętrzny oraz dwie toalety z osobnymi wejściami.
- Budynek wagi - całkowicie odnowiony w ramach inwestycji Rewitalizacji Hipodromu; To nowoczesny budynek dżokejki z szatniami damską i męską wraz z zapleczem socjalnym oraz pomieszczeniem dla sędziów u wagi, gdzie dokonywane są pomiary dżokejów zaraz po wyścigu. Tuż obok znajdują się wyremontowane boksy letnie do siodłania koni wyścigowych przed i po wyścigu
dla dżokejów.
- Paddock okólnik do prezentacji koni przed gonitwą usytuowany pomiędzy trybunami, bezpośrednim wyjściem na tor wyścigowy. Teren pomiędzy paddockem a trybunami to zadrzewiony teren zielony.
Brama wjazdowa na teren Hipodromu znajduje się przy ulicy Łokietka. Przy bramie usytuowana jest portiernia oraz parking samochodowy.
Wygodny dojazd ulicami od strony Sopotu i sąsiedztwo przystanku kolejowego SOPOT-WYŚCIGI są istotnym udogodnieniem dla publiczności udającej się na wyścigi i inne Imprezy.
HIPODROM SOPOT dysponuje łącznie 200 boksami dla koni w nowej części Hipodromu, oraz 100 miejscami w starych stajniach (wykorzystywane podczas zawodów). Budynki wyposażone w pomieszczenia gospodarcze, a boksy zaopatrzone w automatyczne poidła zapewniające koniom dobre warunki zoohigieniczne.
Stajnie wybudowane w latach 1950-1958 to kameralne stajnie 6, 8 i 20 boksowe, mające około 100 miejsc na powierzchni 2587 m kw.
Obiekt ten jest wykorzystywany do organizowania zawodów jeździeckich rangi regionalnej, ogólnokrajowej oraz międzynarodowej. Jednocześnie umożliwia codzienne treningi koni sportowych i grup rekreacyjnych. Do krytej ujeżdżalni należy również obszerne zaplecze socjalno-klubowe. Znajdują się tu pomieszczenia biurowe, salka konferencyjna, punkt gastronomiczny, sanitariaty i szatnie.
Dodatkowo przy stajniach znajdują się robocze place piaszczyste o powierzchni ok. 0,5 ha każdy oraz plac skokowy i czworobok ujeżdżeniowy z najlepszym podłożem kwwarcowym.
Przy stajniach usytuowany jest gabinet weterynaryjny z salą zabiegową, apteczką, pomieszczeniami dla lekarza oraz trzema boksami dla koni. Hipodrom Sopot jest w trakcie pracy nad powstaniem profesjonalnej kliniki na terenie Ośrodka.
Na terenie obiektów spółki znajduje się także studnia głębinowa i hydrofornia zaopatrująca wszystkie stajnie w czystą zdrową wodę.
Przy stajniach zlokalizowane są parterowe budynki mieszkalne o łącznej liczbie 16 mieszkań.
Obszar spółki HIPODROM SOPOT położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena, najbardziej innowacyjnego tego typu obiektu w Polsce.