HIPODROM SOPOT

Live camera bar fbook bar en bar
 

Aktualności

|Międzynarodowe i Krajowe Zawody WKKW 23-26.04.2015

Międzynarodowe i Krajowe Zawody We Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

CNC L-P, CIC 1*, 2*, 3*

 

Jeździecki „Triathlon” na sopockim Hipodromie

 

W dniach 24-26 kwietnia 2015 r. na sopockim Hipodromie odbędą się Międzynarodowe oraz Krajowe 

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to jeden z najbardziej widowiskowych i emocjonujących sportów konnych, wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i należący do dyscyplin olimpijskich. Jest najtrudniejszym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym wielkiego doświadczenia i odwagi.

Zawody rozgrywane będą przez trzy dni, gdzie suma punktów uzyskanych w kolejnych trzech próbach decyduje o zwycięstwie. Każdy dzień poświęcony jest osobnej próbie sprawności i precyzji, wytrzymałości:

  • w piątek odbędzie się próba ujeżdżenia - zawodnicy prezentują odpowiednie figury w wyznaczonym miejscu na czworoboku. Sędziowie oceniają nie tylko precyzję i swobodę wykonania ruchu ale i elegancję, nienaganny wygląd konia oraz elastyczność ruchów konia i posłuszeństwo.
  • w sobotę  - próba terenowa, tzw. cross, podczas którego konie galopując przez piękny teren Hipodromu pokonują na stałe zbudowane przeszkody – odpowiednio przygotowane kłody drzewa, przeszkodę wodą, trudne kombinacje, czy  tzw. wąskie fronty. Próba ta ma na celu sprawdzenie odwagi jeźdźca; szybkości, wytrzymałości i możliwości skokowych konia.
  • trzeci dzień (niedziela) poświęcony będzie skokom przez przeszkody na tradycyjnym placu konkursowym. Tutaj błędy w postaci zrzutek, wyłamań czy przekroczenia normy czasu zostaną przeliczone na punkty karne. Jest to sprawdzian kondycji konia po próbie wytrzymałości.

Zawody te są bardzo widowiskowe i z roku na rok przyciągają coraz większą publiczność. Do udziału zaprosiliśmy zawodników z następujących federacji jeździeckich: Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Na liście zgłoszeń znalazła się rekordowa jak do tej pory liczba  aż 250 koni!!

Kwietniowe zawody WKKW będą także pierwszymi jakie odbędą się na przebudowanym głównym placu konkursowym sopockiego Hipodromu, którego wymiary wynoszą w tej chwili 105m 65m!!!

Patronat nad zawodami objął 

WSTĘP WOLNY!!

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej: www.hipodrom.sopot.pl a także na facebook.com/EventingSopot