HIPODROM SOPOT

Live camera bar fbook bar en bar
 

Aktualności

|Sopockie csio awansuje

CSIO (z francuskiego: Concours de Saut International Officiel) to bardzo prestiżowe zawody, podczas których rozgrywany jest konkurs drużynowy Puchar Narodów. Może się on odbyć tylko raz w roku w danym państwie, właśnie podczas CSIO.

 

Zawody CSIO odbyły się w Polsce po raz pierwszy w 1927 roku, na stadionie hippicznym w Łazienkach w Warszawie. W zawodach obok Polaków uczestniczyły  ekipy Francji i Węgier. Puchar Narodów w pierwszych zawodach CSIO zdobyli Polacy.

W Sopocie CSIO po raz pierwszy odbyło się w roku 1983, zaś tegoroczne zawody będą dwudziestymi pierwszymi rozegranymi na terenie Hipodromu Sopot.

W ostatnich latach na sopockim parkurze można było podziwiać takie legendy jeździectwa jak Beezie Madden (w chwili startu zajmowała 10. miejsce w światowym rankingu), bracia Joh i Michael Whitaker - założyciele najsłynniejszego klanu jeździeckiego w Wielkiej Brytanii, Laura Renwick, Emanuele Gaudiano, Jérôme Guery, Jos Lansink, Andreas Schou, Janne Friederikr Meyer, Katharina Offel, czy Peder Fredrickson, który w 2016 roku został Sportowcem Roku w Szwecji. W Sopocie regularnie startuje też obecnie najlepszy polski skoczek, Jarosław Skrzyczyńsk (miejsce 87 w światowym rankingu).

 

Zawody CSIO 5* odbędą się w dniach 14-17 czerwca 2018 na terenie sopockiego Hipodromu.

Więcej na temat zawodów można znaleźć na stronie csio.sopot.pl