HIPODROM SOPOT

Live camera bar fbook bar en bar
 

Aktualności

|Trzydniowy finał halowego cyklu JumpOFF Hipodrom!

Wielki finał JumpOFF Hipodrom odbędzie się na Hali Pomarańczowej sopockiego Hipodromu w dniach 17-19 marca 2017. Codziennie od godz. 8.00 do godz. 19.00 będzie można obserwować zmagania jeźdźców z całej Polski. Na najlepszych czeka Puchar JumpOFF Hipodrom i nagrody pieniężne. WSTĘP WOLNY.

 

Przypomnijmy, że zawody w skokach przez przeszkody odbywają się na placu konkursowym zwanym parkurem (od francuskiego słowa parcour), na którym w zależności od rodzaju konkursu ustawia się od 8 do 15 przeszkód. Najbardziej popularne rodzaje przeszkód to: stacjonata, oxer, tripplebarre, mur i rów z wodą. Podczas zawodów rozgrywanych jest wiele konkursów, których trudność stopniowana jest według systemu klas określonych miedzy innymi maksymalną wysokością przeszkód:

Klasa mini LL – 60 cm

Klasa LL – do 90 cm

Klasa L – 100 cm

Klasa P – 110 cm

Klasa N – 120 cm

Klasa C – 130 cm

Klasa  CC – 140 cm

 

Poszczególne konkursy różnią się nie tylko wysokością przeszkód i trudnością, ale także zasadami. Są zatem tzw. konkursy zwykłe, w których zawodnicy klasyfikowani są według czasu przejazdu, są też konkursy dokładności, szybkości, sztafety, w których udział bierze dwóch lub trzech zawodników, a także konkursy o wzrastającym stopniu trudności.

 

Podczas cyklu JumpOFF zawodnicy zbierają punkty w klasyfikacji generalnej w następujących rundach:

Runda Brązowa (klasa LL)

Runda Srebrna (klasa L)

Runda Złota (klasa P)

Runda Platynowa (klasa N)

Runda Bursztynowa (klasa C)

Runda Diamentowa (klasa CC)

 

Zdecydowanym liderem klasyfikacji jest Jacek Grzywacz, który prowadzi w trzech najwyższych rundach: Platynowej, Bursztynowej i Diamentowej. W Sopocie będzie można także zobaczyć przejazdy Mistrzyni Polski Seniorów z 2007 roku - Aleksandry Lusiny, srebrnej medalistki Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców - Weroniki Wilskiej czy młodziutkiej, osiągającej świetne wyniki Igi Biegalskiej.

 

JumpOFF Hipodrom to także wiele atrakcji dodatkowych - podczas zawodów zarówno zawodnicy jak i publiczność mogli brać udział w konkursach, w których do wygrania były niezwykle atrakcyjne nagrody: rowery miejskie i skuter elektryczny. Zadania nie były trudne, polegały między innymi na wymyśleniu sloganu zachęcającego do odwiedzenia zawodów, wymyślaniu autorskich przepisów kulinarnych czy wyjaśnieniu jurorom, dlaczego zdrowie jest końskie. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród  nastąpi podczas finału cyklu, w niedzielę.

A jeżeli ktoś tym razem przegapił konkursy, to nic straconego – na sopockim Hipodromie zawody jeździeckie odbywają się przez cały rok i nie raz będzie jeszcze można zagrać  o ciekawe nagrody.