HIPODROM SOPOT

Live camera bar fbook bar en bar
 

Aktualności

|Następne zawody na Hipodromie to Międyznarodowe Zawody WKKW

3-5 Października w godzinach 9.00-16.00 na Sopockim Hipodromie odbędą 

Międzynarodowe Zawody we WSZECHSTRONYM KONKURSIE KONIA WIERZCHOWEGO CIC3*, CIC2*, CCI 1*,

Krajowe Zawody CNC-P, CNC-L

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego – należy do dyscyplin olimpijskich i jest najdokładniejszą formą sprawdzenia konia i jeźdźca, ponieważ sprawdza się go w trzech próbach jeździeckich.

1. Ujeżdżenie – PIĄTEK – prezentacja odpowiednich figur na czworoboku, sędziowie oceniają precyzję, swobodę wykonania ruchu i elegancję.

2. CROSS – SOBOTA – konie pokonują naturalne przeszkody – kłody, wodę, rowy i wiele innych rozstawionych na całym terenie Hipodromu. Oceniana jest szybkość i wytrzymałość, a także możliwości skokowe konia.

3. Skoki – NIEDZIELA – jeźdźcy pokonują parkur czyli przeszkody ustawione na placu, liczy się precyzja i czas. Po próbie wytrzymałości jest to trudny sprawdzian kondycyjny dla koni.

To taki jeździecki „Triathlon” dla zawodników z całej Europy rozegrany na najwyższym poziomie, bo aż 3*. Rozegrane zostaną także zawody Krajowe na których podziwiać będziemy mogli naszych młodych adeptów tego sportu.

Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dodatkowe. W sobotę podczas crossu swoje umiejętności zaprezentują młodzi Parkurowcy z grupy JestemGit. Na pewno odwiedzą nas popularne w Trójmieście food trucki wiec będzie przy czym biesiadować. Można zabrać swoje koce i kosze piknikowe i wspólnie piknikować pośrodku walczących o zwycięstwo zawodników! Ostatnia okazja, póki piękna jesień!

W niedzielę kończyć się będzie 3dniowa rywalizacja, około godziny 15.00 poznamy najlepszego zawodnika w najtrudniejsyzm – 3* konkursie. Liczymy na wsparcie kibiców.

Szczegółowe informacje na http://hipodrom.sopot.pl/pl/imprezy/zawody/wkkw-cic-cnc oraz https://www.facebook.com/EventingSopot?ref=hl