HIPODROM SOPOT

Live camera bar fbook bar en bar
 

Aktualności

|Za nami największe zawody w Polsce, CSIO5* Sopot Horse Show

W czasie czterech dni zmagań rozegrano 10 konkursów w ramach międzynarodowych zawodów CSIO5* Sopot Horse Show, konkursy dla najmłodszych CSIO Sopot Young Stars oraz konkurs jubileuszowy z okazji 120-lecia miasta Sopot.

Każdego dnia na fanów jeździectwa czekały wielkie sportowe emocje, o które już pierwszego dnia zadbał reprezentant Polski Jarosław Skrzyczyński. W niesamowitym stylu wygrał on konkurs o puchar Saur Neptun Gdańsk pod patronatem Świata Koni, zajmując pierwsze miejsce ex aequo z Alexandrem Butlerem z Irlandii. Dobrym wynikiem w tym najwyżej premiowanym konkursie dnia mogła się pochwalić również zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego, Weronika Wilska – Czarnecka, która zajęła wysokie 6 miejsce.

Piątkowe popołudnie na pewno dobrze będzie wspominał zaledwie 20 letni Amerykanin Brian Moggre, bowiem wygrał on po raz pierwszy w życiu konkurs Grand Prix na zawodach rangi 5 gwiazdek! Tym samym ten najlepszy jeździec rankingu poniżej 25 roku życia (FEI Jumping U25 Ranking) potwierdził, że nie bez powodu znajduje się na przygotowanej przez amerykańską federację short liście zawodników, mających szansę znaleźć się w drużynie na Igrzyska Olimpijskie w Tokyo!